Yaşam

Spotify’da tüm zamanların en çok dinlenen şarkısı

‘The Weeknd’ sahne adıyla tanınan Kanadalı müzisyen Abel Makkonen Tesfaye, Spotify’da rekor kırdı.

The Weeknd’in ‘Blinding Light’ modülü, popüler müzik platformunda 3 milyar 337 milyon dinlenmeye ulaşarak tüm zamanların en çok dinlenen müziği oldu.

Daha önce bu kayıt Ed Sheeran’ın ‘Shape of You’ şarkısındaydı. ‘Shape of You’ şu anda 3 milyar 334 milyon dinlenmeye sahip.

Listenin üçüncü sırasında ise Tones & I grubunun ‘Dance Monkey’ şarkısı yer alıyor. ‘Dance Monkey’ Spotify’da 2 milyar 538 milyon kez dinlendi. Dördüncü sırada ise 2 milyar 520 milyon dinlenme ile Lewis Capaldi yer alıyor. Sevdiğin biriŞarkıyı 2 milyar 419 milyon dinlenme ile Post Malone izledi. ayçiçeğimüziği takip etmek.

Rekor haberini sosyal medya hesabından hayranlarıyla paylaşan The Weeknd, “Blinding Lights’a Mutlu Yıllar. Bu gece Spotify’da tüm zamanların en çok dinlenen şarkısı.”dedim.

Blinding Lights ilk olarak Kasım 2019’da The Weeknd’in dördüncü stüdyo albümü “After Hours”tan ikinci single olarak yayınlandı.

Şarkının imzasını Tesfaye’nin yanı sıra İsveçli müzisyenler Max Martin ve Oscar Holter ile Kanadalı Belly ve DaHeala imzalıyor.

Billboard listelerinde de rekorlar kırdı.

Spotify’daki bu başarı, Blinding Lights’ın Billboard Hot 100 listesinde üst üste dört hafta zirveye çıkması ve bir yıl boyunca ilk 10’da kalmasıyla geldi.

Şarkının çok sevildiğinden bahseden Tesfaye, “Billboard’daki bu kayıt, gerçekten hayranlarımın bir başarısı. Çok onur duyuyorum ve onlara sonsuza kadar minnettar kalacağım”dedi.

Kasım 2021’de Billboard listesinde ilk kez bir numaraya yükselen şarkı, o zamandan beri Billboard’un Tüm Zamanların En İyi 100 Müziği listesinde yerini koruyor.

Şarkının klibi bir başka içerik platformu olan YouTube’da 663 milyon izlenmeye ulaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu